نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای‌ دی ال ‌جی

نمایندگی مجاز تعمیر تلویزیون در تهران

تعمیر تلویزیون

سراسر تهران و حومه

تعمیر تلویزیون با ضمانت نامه کتبی

تعمیر تلویزیون در محل مشتری

حمل و نقل رایگان تلویزیون

در صورت نیاز به تعمیرات تلویزیون در محل شرکت، حمل و نقل تلویزیون رایگان بوده و توسط کادری مجرب جهت حمل و نقل انجام میپذیرد. این مورد مخصوصاً در مورد تلویزیون های اینچ بالا بسیار کارآمد بوده و باعث رفاه حال مشتری و همچنین جلوگیری از صدمات احتمالی در حمل و نقل غیر حرفه ای و غیر ایمن خواهد شد.

۶ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی ۲۴ ساعته

تعمیرگاه مجاز تلویزیون

نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای‌ دی ال ‌جی

نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای‌ دی ال ‌جی

 

نصب و تنظیمات تلویزیون ال ای دی ال ‌جی خیلی ساده است و شما با دنبال کردن مراحلی که در این مطلب به شما می‌گوییم، به سادگی می‌توانید این کار را انجام دهید. همانطور که می‌دانید تلویزیون‌ها دیگر بخشی از زندگی انسان‌ها شده‌اند و در حال حاضر افراد بسیار کمی در سراسر دنیا از تلویزیون استفاده نمی‌کنند. بسیاری از افراد نمی‌دانند که چطور باید تلویزیون خود را نصب کنند و همین امر باعث شده تا اتفاقات زیادی برای تلویزیون‌هایشان بیافتد. خرابی زیاد تلویزیون‌ها باعث شد تا شرکت‌های تولید کننده تلویزیون یک دفترچه راهنما برای نصب و تنظیمات تلویزیون LED ال ‌جی در زمان تحویل تلویزیون‌ها به مشتری‌هایشان بدهند.

در این دفترچه‌های راهنما به مشتریان گفته می‌شود که چطور باید یک تلویزیون ال ای دی ال ‌جی را نصب و راه‌اندازی کنند. ما در این مطلب نیز این کار را انجام داده و همه این مراحل را به خوبی برای شما توضیح می‌دهیم، با ما همراه باشید.

نصب و تنظیمات تلویزیون LED ال ‌جی

برای اینکه بتوانید تلویزیون ال ‌جی را به خوبی نصب کنید، پیشنهاد می‌کنیم که مراحلی که در ادامه بیان می‌شود را به خوبی رعایت کنید و به اخطارهایی که برای نصب تلویزیون اشاره می‌کنیم، توجه کنید تا مشکلی برای شما و تلویزیون رخ ندهد.

مرحله اول

در ابتدای نصب و تنظیمات تلویزیون ال ای دی ال ‌جی باید قطعات و ابزارهایی که برای نصب و تنظیمات تلویزیون LED ال ‌جی نیاز است را تهیه کنید. در ابتدا به پیچ‌ها نگاهی بیاندازید و ببینید نوع آن‌ها آلن است و یا پیچ معمولی هستند؛ زیرا برای بستن پیچ‌های آلن به آچار آلن نیاز دارید و برای بستن پیچ‌های معمولی به پیچ گوشتی دوسو و یا چهارسو نیاز است.

مرحله دوم

بعد از اینکه همه ابزارها و قطعات را پیدا کردید، نوبت به نصب قطعات می‌رسد. برای تلویزیون‌های رومیزی معمولا یک یا دو پایه وجود دارد که پیچ‌ها به آن اتصال پیدا می‌کنند. برای اینکه پایه‌ها به خوبی اتصال پیدا کنند مطمئن شوید که پیچ‌ها به خوبی سفت شده‌اند.

مرحله سوم

در این مرحله می‌توانید تلویزیون را به دو صورت نصب کنید. در روش اول اگر تعدادتان بیشتر از سه نفر است، می‌توانید دو نفر تلویزیون را گرفته و شخص دیگر پیج‌های آن را سفت کند و آن را به سادگی نصب کنید. در روش دوم نیز اگر تنها هستید، می‌توانید تلویزیون را روی زمین گذاشته و پایه‌ها را به نوبت به تلویزیون وصل کنید و سپس با احتیاط تلویزیون را به روی میز بگذارید.

مرحله چهارم

در این مرحله که مرحله اطمینان نام دارد، باید از اتصال درست تلویزیون اطمینان حاصل کنید. شاید برای شما سوال باشد که چطور این کار باید انجام شود؟ این کار بسیار ساده است و شما می‌توانید با تکان دادن تلویزیون این کار را انجام دهید. مراقب باشید که خیلی محکم تلویزیون را تکان ندهید. شما باید هر گوشه از تلویزیون را به آرامی تکان دهید و شاهد تکان نخوردن پایه باشید. اگر پایه تکان نخورد، یعنی اینکه شما به خوبی مراحل نصب را گذرانده‌اید.

مرحله پنجم

این مرحله در صورتی انجام می‌گیرد که در مرحله قبل پایه‌های تلویزیون به خوبی وصل نشده باشند. در این صورتی شما باید پایه‌های تلویزیون را باز کرده و دوباره همه این مراحل را انجام دهید. اگر دوباره با این مشکل روبه رو شدید، بهتر است با مراکز تعمیرات تلویزیون ال جی (LG) که دستگاه خود را ازان تهیه کرده‌اید تماس گرفته و مشکل خود را با آن در میان بگذارید. توجه کنید که اگر تلویزیون به خوبی نصب نشود ممکن است که با یک تکان کوچک پایه‌های تلویزیون شما خراب شود و به سادگی نتوان آن‌ها را تعمیر کرد.

کانال‌یابی تلویزیون‌های LED ال‌ جی

کانال‌یابی تلویزیون‌های ال ‌جی خیلی ساده انجام می‌شود، اما این کار باید با یک آنتن خصوصی یا یک آنتن مرکزی انجام شود. البته برخی از تلویزیون‌های ال ‌جی دارای آنتن دیجیتال هستند و می‌توانند به طور خودکار شبکه‌ها را پیدا کنند. در ادامه مراحل کانال‌یابی تلویزیون‌های ال ‌جی را به شما می‌گوییم.

مرحله اول

در ابتدای نصب و تنظیمات تلویزیون LED ال ‌جی باید یک آنتن برای تلویزیون خود پیدا کنید و آن را به تلویزیون خود وصل کنید. اگر آنتن ندارید و می‌خواهید یک آنتن خریداری کنید، سعی کنید که یک آنتن خوب و با کیفیت بخرید که در مقابل گرما و سرما مقاوم باشد. بعد از اینکه آنتن را تهیه کردید، می‌توانید آن را در پشت بام و یا بالکن خانه خود نصب کنید. اگر اطرافتان ساختمان است، به شما پیشنهاد می‌کنیم که آنتن را در پشت بام نصب کنید.

مرحله دوم

بعد از این که اینکه آنتن را به تلویزیون نصب کردید، نوبت به کانال‌یابی می‌رسد. برای اینکه این کار را شروع کنید باید در تنظیمات تلویزیون به قسمت کانال‌یابی بروید. این تنظیمات در هر کدام از تلویزیون‌های ال ‌جی ممکن است متفاوت باشد. بعد از اینکه وارد این قسمت شدید، ممکن است که چند مورد از پیکربندی‌ها را مشاهده کنید که برای جست و جو برنامه‌ریزی شده‌اند. سعی کنید که این گزینه‌ها را تغییر ندهید و برای این که کانال‌یابی شروع شود، گزینه شروع کانال‌یابی را بزنید.

مرحله سوم

در این مرحله کانال‌یابی شروع شده است و شما می‌توانید با کمی منتظر مانند کانال‌ها را دریافت کنید. بعد از اینکه کانال‌یابی به پایان رسید، شما می‌توانید برای مرتب کردن کانال‌ها به تنظیمات چیدمان کانال‌ها رفته و کانال‌ها را بر اساس آنچه که می‌خواهید، قرار دهید.

مرحله چهارم

توجه کنید که اگر کانالی برای تلویزیون شما پیدا نشد، ممکن است که تلویزیون و یا آنتن شما ایراد داشته باشد و شما نیز برای اینکه کانال‌ها را داشته باشید، باید آنتن را درست کنید. همچنین زمانی که کانال‌ها پیدا نشوند، ممکن است که سیم کشی شما نیز اشتباه باشد و باعث خراب شدن سیم شده باشد. این امکان نیز وجود دارد که سرپیچ سیم شما خراب باشد و نتواند سیگنال را به خوبی دریافت کند.

توجه کنید که اگر همه مراحل را به درستی انجام داده باشید ممکن است کانال‌ها پیدا شده باشند، اما تصویر نداشته باشید. در این شرایط باید گفت مشکل از آنتن است. شما به سادگی می‌توانید با جابه جا کردن آنتن این مشکل را رفع کنید.

مرحله پنجم

این مرحله در صورتی انجام می‌شود که شما در مراحل قبل به هیچ نتیجه‌ای نرسیده باشید. در صورتی که همه مراحل را به درستی انجام داده‌اید، اما هیچ نتیجه‌ای را دریافت نکرده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که مشکلات خود را با مرکز که این تلویزیون را از آن خریده‌اید در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنند.

نصب و راه اندازی تلویزیون ال ای دی <span style=ال جی (LG)” width=”800″ height=”450″ data-lazy-srcset=”https://www.dibaposhtiban.ir/wp-content/uploads/2020/09/Installation-and-settings-of-LG-TV4.jpg 800w, https://www.dibaposhtiban.ir/wp-content/uploads/2020/09/Installation-and-settings-of-LG-TV4-300×169.jpg 300w, https://www.dibaposhtiban.ir/wp-content/uploads/2020/09/Installation-and-settings-of-LG-TV4-768×432.jpg 768w, https://www.dibaposhtiban.ir/wp-content/uploads/2020/09/Installation-and-settings-of-LG-TV4-200×113.jpg 200w, https://www.dibaposhtiban.ir/wp-content/uploads/2020/09/Installation-and-settings-of-LG-TV4-400×225.jpg 400w, https://www.dibaposhtiban.ir/wp-content/uploads/2020/09/Installation-and-settings-of-LG-TV4-600×338.jpg 600w” data-lazy-sizes=”(max-width: 800px) 100vw, 800px” data-lazy-src=”https://www.dibaposhtiban.ir/wp-content/uploads/2020/09/Installation-and-settings-of-LG-TV4.jpg”>

نکاتی که باید در زمان نصب و تنظیمات تلویزیون ال ای دی ال ‌جی رعایت کنید

نصب تلویزیون‌ها اصولی و نکاتی دارد که در صورت عدم رعایت آن‌ها ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. این نکات برای قبل و بعد از نصب هستند و شما را در نگهداری از تلویزیون راهنمایی می‌کنند.

  • هنگام نصب تلویزیون بر روی دیوار مطمئن شوید که تلویزیون از کابل برق و کابل‌‌های سیگنال آویزان نشده است. در غیر این صورت منجر به آتش سوزی و شوک الکتریکی می‌شود.
  • هنگامی که دوشاخه در پریز قرار دارد، از قرار دادن اشیاء فلزی مانند سنجاق، پیچ گوشتی، چاقو و غیره در شیارها خودداری کنید، همچنین پس از اتصال دوشاخه به پریز از دست زدن به کابل برق خودداری کنید.
  • از انداختن اشیاء فلزی نظیر سکه، سنجاق سر یا سیم و همچنین اشیاء قابل اشتعال نظیر کاغذ و کبریت به داخل تلویزیون خودداری کنید. در صورت ورود اشیاء خارجی به داخل دستگاه احتمال آتش سوزی یا جراحت وجود دارد.
  • از پاشیدن آب بر روی دستگاه یا تمیز کردن آن با مواد قابل اشتعال (تینر یا بنزین) خودداری کنید. احتمال آتش سوزی یا شوک الکتریکی وجود دارد.
  • از به کار بردن یا نگهداری اشیاء قابل اشتعال در نزدیکی دستگاه خودداری کنید، زیرا احتمال انفجار یا آتش سوزی در صورت استفاده از مواد قابل اشتعال وجود دارد.
  • هرگز خودتان اقدام به تعمیر یا ایجاد تغییر در دستگاه نکنید، زیرا احتمال وارد شدن شوک الکتریکی و آتش سوزی وجود دارد.
  • برای تعمیر یا تنظیم با مرکز خدمات تماس بگیرید. در شرایط زیر، دوشاخه دستگاه را بلافاصله از پریز بیرون بکشید.
  • تجمع گرد و خاک منجر به آتش سوزی یا تضعیف عایق و در نتیجه منجر به نشتی، وارد شدن شوک الکتریکی و آتش سوزی می‌شود.
  • دستگاه نباید در معرض پاشیده شدن آب یا قطرات آب قرار گیرد؛ همچنین از قرار دادن اشیاء حاوی آب نظیر گلدان برروی دستگاه خودداری کنید. ‌

سخن پایانی

در این مطلب در خصوص نصب و تنظیمات تلویزیون LED ال ‌جی با شما همراه بودیم و نکات کاربردی را در این زمینه بیان کردیم. برای اینکه بتوانید تلویزیون خود را به خوبی نصب کنید، سعی کنید تمام مراحلی که به شما گفتیم را به درستی انجام دهید تا مشکلی ایجاد نشود. اگر در زمان نصب به مشکل خوردید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به مرکز مجاز تعمیرات لوازم خانگی تهران تی وی مراجعه کنید.

۵/۵ – (۱ امتیاز)

نصب و تنظیمات تلویزیون ال ‌ای‌ دی ال ‌جی

 


تعمیر تلویزیون
تعمیر تلویزیون سامسونگ
تعمیر تلویزیون ال جی
تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون

راهنمای مشاوره تعمیرات تلویزیون

تحویل سریع

حمل رایگان و حرفه ای

اعزام تکنسین متخصص

تعمیر تلویزیون

تماس سریع

به بالای صفحه بردن