علت سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال جی

نمایندگی مجاز تعمیر تلویزیون در تهران

تعمیر تلویزیون

سراسر تهران و حومه

تعمیر تلویزیون با ضمانت نامه کتبی

تعمیر تلویزیون در محل مشتری

حمل و نقل رایگان تلویزیون

در صورت نیاز به تعمیرات تلویزیون در محل شرکت، حمل و نقل تلویزیون رایگان بوده و توسط کادری مجرب جهت حمل و نقل انجام میپذیرد. این مورد مخصوصاً در مورد تلویزیون های اینچ بالا بسیار کارآمد بوده و باعث رفاه حال مشتری و همچنین جلوگیری از صدمات احتمالی در حمل و نقل غیر حرفه ای و غیر ایمن خواهد شد.

۶ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی ۲۴ ساعته

تعمیرگاه مجاز تلویزیون

علت سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال جی

علت سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال جی

 

وقتی رنگ‌ها صفحه تلویزیون را ترک می‌کنند!

دیدن تصاویر جذاب رنگی با کیفیت روی صفحه نمایش بزرگ یک تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) قطعا لذت بخش است. اما در مواردی رنگ‌ها صفحه را ترک می‌کنند و شما به جز یک تصویر سفید مطلق چیز دیگری نمی‌بیند. مشکل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال جی (LG) که به دلایل مختلف رخ می‌دهد، از ایراداتی است که باعث نگرانی مصرف کننده می‌شود. اگر شما هم به تازگی چنین مشکلی با تلویزیون خود پیدا کرده‌اید، نگران نباشید؛ زیرا در ادامه با دلایل و روش‌های تعمیر این مشکل آشنا خواهید شد و احتمالا دیگر نیازی به تماس با نمایندگی تهران تی وی تعمیر تلویزیون ال جی (LG) نخواهید داشت.

مشکل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG)

همانطور که در بخش ابتدایی مطلب گفته شد، مشکل سفید شدن صفحه به سادگی از روی تصویر مشخص می‌شود. زمانی که تصویر کامل سفید شده و هیچ گونه اثری روی تلویزیون نیست، یعنی این مشکل پیدا شده و نشان از خرابی‌های مختلفی می‌دهد.

 به طور کل مشکل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) به خرابی قطعات سخت افزاری به دلایل مختلف مربوط است. اگر سخت افزار و قطعات الکترونیکی به خاطر استفاده نادرست، گرم شدن بیش از حد یا نوسان برق آسیب ببینند، مشکل سفید شدن تصویر به وجود می‌آید.

معرفی دلایل مشکل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG)

اول از همه باید بدانید که سفید شدن تصویر به طور کلی به دو دلیل رخ می‌دهد. اولین موردی که برای مصرف کننده دردسرساز است، خرابی‌های مربوط به قطعات الکترونیکی تلویزیون هستند. اما در مواردی دیده شده که مشکل از دستگاه‌های جانبی یا کابل‌ها ریشه می‌گیرد. در این  شرایط نیز سفید شدن صفحه با هزینه‌ای نسبتا مناسب برطرف خواهد شد. البته که خرابی قسمت‌های سخت افزاری هم چند دسته گوناگون دارد که در ادامه این بخش بیشتر به جزئیات آن‌ها می‌پردازیم.

خرابی مدارهای مختلف مادربرد

یکی از اصلی‌ترین دلایل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) خرابی برد اصلی است. زمانی که برد اصلی به خاطر استفاده نادرست از دستگاه یا نوسانات برق آسیب ببیند، تلویزیون ایرادات مختلفی پیدا می‌کند. سفید شدن تصویر نیز از همین خرابی‌های مربوط به برد اصلی بوده و مشکلاتی را برای مصرف کننده به وجود می‌آورد. ناگفته نماند که برای تشخیص خرابی برد اصلی تلویزیون ال ای دی برند ال جی (LG) نیاز به دانش فنی زیادی است.

نقص در مدار T-con مین برد

برد T-con که در بازار با نام تیکان نیز شناخته می‌شود، وظیفه کنترل تایمینگ تلویزیون را بر عهده دارد. این برد با رنگ سبز یا آبی ساخته و با کابل‌های فلت تلویزیون به قسمت‌های گوناگون مانند برد پاور و پنل صفحه نمایش متصل می‌شود. زمانی که این برد به هر دلیل آسیب ببیند، تصویر تلویزیون کاملا سفید خواهد شد. همچنین اگر تعمیرکار تشخیص دهد که مشکل از برد تیکان است، ابتدا کابل‌ LVDS را تمیز کرده تا از اتصال درست آن اطمینان کامل داشته باشد. در صورتی که پس از بررسی کابل مشکل همچنان برقرار بود، برد تیکان باید تعویض یا تعمیر شود.

مشکل در تغذیه مدار T-con

برد تیکان از مدار تغذیه برق لازم جهت کنترل تایمینگ تلویزیون ال ای دی را دریافت می‌کند. هنگامی که برق کافی به برد تیکان نرسد، مشکل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) پدیدار می‌شود. در مواردی عدم دریافت برق و عملکرد درست برد به خود برد تیکان مربوط می‌شود. اما این امکان وجود دارد که خرابی و نقص تامین برق از برد پاور یا تغذیه اصلی تلویزیون رخ می‌دهد. ناگفته نماند که مبدل DC به DC برد تیکان به شدت روی این مشکل تاثیرگذار است.

عیب در آی سی‌های تصویر

آی سی‌های تصویر از دیگر قطعات مهم در بردهای الکترونیکی تلویزیون‌های ال ای دی ال جی (LG) هستند و به سادگی آسیب می‌بینند. اگر آی سی‌ها به دلایل مختلف خراب شوند، تصویر سفید شده یا رنگ‌های دیگری را به مصرف کننده نشان می‌دهد. تشخیص خرابی یا جریان کشی آی سی نیز کار سختی است و نیاز به تجهیزات و تجربه بسیار بالایی دارد.

ایرادات مربوط به پنل ال ای دی تلویزیون

خود پنل نیز می‌تواند سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) را برای شما به وجود بیاورد. اما در صورتی که مشکل از خرابی خود پنل باشد، باید هزینه نسبتا بالایی را برای تعمیرات تلویزیون خود در نظر بگیرید؛ زیرا پنل‌های تلویزیون‌های ال ای دی ال جی (LG) به شدت گران هستند. همچنین با بزرگ شدن تلویزیون قیمت پنل آن نیز بالاتر می‌رود.

سوختن برد منطقی یا لاجیک برد ( Logic Board )

برد منطقی از دیگر قطعات الکترونیکی مهم تلویزیون‌های ال ای دی است که به دلایل گوناگونی آسیب می‌بیند. اما خبر خوشحال کننده‌ای که درباره برد لاجیک وجود دارد، امکان تعمیر آن است. خوشبختانه در موارد بسیار زیادی می‌توان برد را تعمیر کرد و جلوی هزینه‌های سرسام‌آور را گرفت. البته اگر آسیب برد لاجیک جدی باشد، راه حلی به جز تعویض آن باقی نمی‌ماند.

باد کردن خازن‌های مادربرد

روی مادربرد، برد تیکان، مدار تغذیه و… خازن‌های الکتریکی وجود دارند. این خازن‌ها زمانی که تحت فشار و دمای بالا کار کنند، دچار ورم‌کردگی می‌شوند. در دنیای الکترونیک اصطلاحا به چنین اتفاقی باد کردن خازن گفته می‌شود. اگر هم برد تلویزیون به هر دلیلی خازن باد کرده داشته باشد، مشکل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) چندان دور از انتظار نیست.

داغ شدن بیش از حد چیپ پردازش تصویر

برخی مواقع تلویزیون در حالت طبیعی کار کرده و تصویر آن بعد از چند ساعت روشن ماندن سفید می‌شود. در این شرایط احتمالا قطعات داخلی دستگاه داغ کرده و تصویر اختلال پیدا می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود که از روشن نگاه داشتن ممتد تلویزیون خودداری کنید. در قسمت‌های بعدی نیز روش‌های حل این مشکل را معرفی خواهیم کرد.

ایرادات مربوط به دستگاه ورودی تصویر

در مواردی سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) به دلیل خرابی دستگاه‌های جانبی رخ می‌دهد. برای مثال دستگاه گیرنده دیجیتال آسیب دیده و تصویر را به شکل نادرستی به تلویزیون می‌فرستند. به همین دلیل باید قبل از تماس با تعمیرکاران سایر روش‌های دریافت و پخش تصویر را روی تلویزیون امتحان کنید. همچنین خرابی کابل HDMI نیز می‌تواند دلیل سفید شدن تصویر باشد. ناگفته نماند در صورتی که ورود تصویر خراب باشد، باید تصاویر نرم افزار تلویزیون به درستی نشان داده شوند.

سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون چگونه برطرف می‌شود؟

مشکل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون چگونه برطرف می‌شود؟

حال که با دلایل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) آشنا شدید، وقت آن رسیده که روش‌های تعمیر این مشکل را بشناسید. در این بخش از مطلب قصد داریم تا روش‌های تعمیر را به طور کامل به شما معرفی کنیم.

تعویض یا تعمیر بردهای معیوب

خوشبختانه بسیاری از بردهای الکترونیکی موجود در تلویزیون‌های ال ای دی ال جی (LG) به سادگی تعمیر می‌شوند. برای مثال اگر خازن روی برد باد کرده باشد، با تعویض قطعه مشکل حل خواهد شد. البته که در موارد زیادی برد باید به طور کامل تعویض شود که هزینه نسبتا بالایی دارد.

بررسی سلامت دستگاه‌های جانبی یا کابل‌ها

برای بررسی سلامت دستگاه گیرنده یا کابل‌ها مسیر سختی پیش روی خود ندارید. برای تست دستگاه کافیست که ورودی دستگاه را تغییر دهید. همچنین اگر با حرکت دادن کابل تصویر به حالت درست برمی‌گردد، احتمالا مشکل از کابل است.

مراقب تعمیرکاران غیر حرفه‌ای و قطعات تقلبی باشید!

بدون شک یک تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) در بازار قیمت بالایی دارد. به همین دلیل اگر با مشکل سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی (LG) مواجه هستید، باید از تعمیرکاران حرفه‌ای از نمایندگی تهران تی وی های تعمیرات ال جی (LG) و یا تعمیرگاه های مجاز لوازم خانگی مانند تهران تی وی . کمک بگیرید تا دستگاه را با قطعات اصلی برای شما تعمیر کنند. در غیر این صورت باید منتظر خرابی دوباره قسمت‌های سالم دستگاه به خاطر دستکاری غیر اصولی یا قطعات تقلبی باشید.

۵/۵ – (۱ امتیاز)

علت سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون ال جی

 


تعمیر تلویزیون
تعمیر تلویزیون سامسونگ
تعمیر تلویزیون ال جی
تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون

راهنمای مشاوره تعمیرات تلویزیون

تحویل سریع

حمل رایگان و حرفه ای

اعزام تکنسین متخصص

تعمیر تلویزیون

تماس سریع

به بالای صفحه بردن